Дома Фудбал Останато Црвена Звезда ќе го тужи „Л’Екип

Црвена Звезда ќе го тужи „Л’Екип

0
psg zvezda

Еден од директорите на Црвеа Звезда се наоѓа во Париз каде што со своите адвокати подготвува тужба против реномираниот француски медиум „Л’Екип“.

Јасно, на ваков потег од Звезда се одлучија откако францускиот медиум ги објави соменвањата дека натпреварот ПСЖ – Црвена Звезда (6:1) е наместен.

Ќе потсетиме „Л’Eкип’ објави дека на самиот почеток пред натпреварот бил забележан обид да се упалти пет милиони евра дека Звезда натпреварот ќе го загуби со пет голови разлика што на крајот и се случи.

Во сооштението од Звезда се наведува дека клубот е разочаран и бесен поради таквите обвинувања за кои тие тврдат дека немаат никаква врска со вистината.


Следете го Sportski.mk и на


Тужбата која ќе многу веројатно ќе биде поднесена против францускиот шампион најмногу е поради нарушувањето на угледот на Звезда во Европа.

Од друга страна пак, „Л’Екип“ тврди дека за целиот случај е известена УЕФА на чело со претседателот Александар Чеферин.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Лаурентис: Каков успех е тој ако позајмиш 200 милиони евра да купиш еден играч?

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис се обиде да се сочуствува со разочараните на…