Дома Видео Циркус во Бугарија – намерно падна од носилка за да задржи време! 🎥

Циркус во Бугарија – намерно падна од носилка за да задржи време! 🎥

Смешна сцена се случи на терените во Бугарија во натпреварот помеѓу Балкан и Беласица.

Домаќините имаа преднсот од 1:0, а тогаш еден нивни фудбалер на комичен начин се обиде да „украде“ време. Тој се жалеше на повреда и мораше да биде изнесен на носилки за додека го изнесуваат од теренот намерно да падне за да „украде“ уште некоја секунда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Удри дете со рекет на трибините на Ролан Гарос и доби само парична казна 🎥

Ирина Камелија Бегу заработи само парична казна за инцидентот од второто коло на Ролан Гар…