Дома Фудбал Репрезентации „Хрватска е најдобрата репрезентација против која сме играле во последните години“

„Хрватска е најдобрата репрезентација против која сме играле во последните години“

Хрватските фудбалери синоќа во Лисабон ја победија Португалија со резултат 2:1, во силен тест за двете селекции пред почетокот на Европското првенство во Германија.

Ова беше осми натпревар помеѓу овие две репрезентации и само прв триумф на Хрватска по шест порази и едно реми.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Стоперот на Манчестер Сити по натпреварот беше запрашан од новинарка дали е загрижен пред почетокот на Европското првенство.=

„Не се грижиме, сакавме силен предизвик. Хрватска е најдобрата репрезентација против која сме играле во последните години. Вакви натпревари те прават подобар изјави Дијас. Натпреварот беше одличен искуство. Доминиравме во второто полувреме, а Хрватска постигна гол токму во моментите кога ние бевме подобри. Имаме многу простор да растеме“, изјави Дијас.

Португалија на Европското првенство ќе игра во група со Турција, Чешка и Груџија, додека Хрватска ја чека „групата на смртта“ со Шпаниај, Италија и Албанија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…