Дома Фудбал Англија Храбриот навивач на Вест Хем кој сам застана пред толпата холандски хулигани 🎥

Храбриот навивач на Вест Хем кој сам застана пред толпата холандски хулигани 🎥


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Исполнет со инциденти беше натпреварот помеѓу АЗ Алкмар и Вест Хем во полуфиналето од Конференциската лига.

Проблемите за безбедносните сили започнаа уште на улиците пред средбата кога двете навивачки влегоа во брутална пресметка, учествуваа и навивачи на Гронинген застанувајќи на страна на Англичаните против своите лути ривали.

Инцидент беше забележан и кога холданските хулигани по завршувањето на натпреварот тргнаа кон семејствата на фудбалерите (ТУКА).

Сега се појави и ново видео на кое може да се види како еден храбар навивач на Вест Хем сам застана пред толпата холандски навивачи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се спушта завесата во Премиер лигата: Лестер или Евертон, еден ќе ја напушти елитата

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Денес има го…