Дома Луд Спорт Холандски фудбалер настрада во Амстердам (фото)

Холандски фудбалер настрада во Амстердам (фото)

0

Искусниот 32-годишен холандски фудбалер, кој игра на позиција десен бек, Келвин Мејнард беше застрелан синоќа во Амстердам, после што им подлегна на повредите.

Тој беше член на холандскиот нисколигаш Алфенс Бојс, но претходно играл за Бартон во Англија, како и за Волендам и Емен во Холандија.

Мејнард е застрелан во својата автомобил а полицијата според изјава на сведок е во потрага по двајца осомничени кои од местото на настанот побегнале со црн скутер. Полицијата се уште не го знае мотивот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Неверојатна сцена во Мексико: Едниот тим стоеше, другиот даваше голови (видео)

Фудбалерите на мексиканскиот клуб Веракруз не земале плата неколку месеци и одлучија да шт…