Дома Луд Спорт Хит: Кошаркарка го доеше своето дете среде натпревар 🎥

Хит: Кошаркарка го доеше своето дете среде натпревар 🎥

Една аргентинска кошаркарка преку ноќ стана хит на социјалните мрежи затоа што за време на натпревар си го доеше бебето.

Антонела Гонзалес на паузата меѓу двете полувремиња ја доеше својата 11-месечна ќерка.

„Секогаш ја дојам пред натпревар. Понекогаш ми е потребно повеќе време. Овој пат тоа се случи по разговорот со тренерот, му реков дека ми треба малку време. Сето тоа беше природно“, истакна кошаркарката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Oфицијално: Флик го напушта Баерн!

Tренерот на Баерн Минхен Ханси Флик и официјално си заминува. Германскиот стратег за негов…