Дома Останати Хит во Токио: Се „појави“ Бруно Фернандеш и освои медал!

Хит во Токио: Се „појави“ Бруно Фернандеш и освои медал!

Tунискиот таеквондист Каплил Џендуби освои средбо во категоријата до 58 килограми, но во центарот на вниманието се најде и поради неговиот изглед.

Неверојатно е колку Џендуби наликува на фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Бруно Фернандеш. Интересно е што тој изјави дека не знае кој е Бруно Фернандеш и дека добивал пораки дека личел на Месут Озил.

„Не знам кој е Бруно Фернандеш, но сите ми викаат дека личам на Месут Озил“, изјави Џендуби.

Сепак, ние ќе кажеме дека повеќе сличности има со Португалецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Mozzart во центарот на Скопје ја продолжи акцијата за помош на здравствените установи

Тетово, Битола, Штип, Скопје… Низата од донации во различни градови кои компанија Mo…