Дома Фудбал Англија Хари Кејн со голот против Арсенал сруши три рекорди

Хари Кејн со голот против Арсенал сруши три рекорди

Денес Тотенхем беше поразен во лондонското дерби против Арсенал со 1:3, но овој натпревар и покрај поразот долго ќе го памети напаѓачот на „петлите“ Хари Кејн.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Првата ѕвезда на Тотенхем кој денес беше стрелец на единствениот гол за својот тим од пенал успеа да урне дури три рекорди. Кејн во 31. минута кога ја реализираше најстрогата казна го постигна неговиот 100-ти јубилеен гол на гостувањата.

Овој гол за него беше 44-ти во лондонските дербија и така успеа да го прескокне Тиери Анри кој овој натпревар го гледаше од трибините.

Третиот рекорд на Кејн е што тој гол беше и седми против Арсенал со што стана првиот фудбалер кој постигнал толку голови против еден англиски премиерлигаш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…