Дома Останати Кошарка НБА Хаос на натпревар во НБА: Портер заби преку Колинс, па ќе се степаа 🎥

Хаос на натпревар во НБА: Портер заби преку Колинс, па ќе се степаа 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓На натпреварот помеѓу Денвер и Сан Антонио од НБА лигата видовме малку непријатни сцени откако ќе дојдеше до физичка пресметка помеѓу Колинс и Портер.

Инцидентот го започна Мајкл Портер кој од десната страна ја заби топката во кошот преку Колинс.

На снимката може да се види дека Портер нешто му дофрли, додека кошаркарот на Сан Антонио не му остана должен и дотрча до него. Поголем инцидент спречија останатите фудбалери кои веднаш дотрчаа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Кошаркар на Мемфис испиша историја: Ова не му успеало на никој друг претходно!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кошаркарите…