Дома Луд Спорт Хаос на „Маракана“: Навивачите на Црвена Звезда тешко го повредија тренерот🎥

Хаос на „Маракана“: Навивачите на Црвена Звезда тешко го повредија тренерот🎥

Драматични сцени беа видени на натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Митиланд во Лига Европа.

незадоволните домашни навивачи по мечот фрлаа со бројни предмети кон судијата, а најдебелиот крај го извлече кондицискиот тренер на Црвена Звезда.

 Имено, Федерико Панончи беше удрен во главата и колабирал на теренот. Веднаш беше префрлен во болница, каде било констатирано дека имал пукнатина на черепот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Му згазна на лице на противникот, а судијата не му даде ниту жолт картон 🎥

На синоќешниот натпревар помеѓу Евертон и Арсенал, беше виден еден од најгрубите стартови …