Дома Фудбал Останато Хаос каков што не се памети: Навивачи влетаа на терен и ги украдоа медалите 🎥

Хаос каков што не се памети: Навивачи влетаа на терен и ги украдоа медалите 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Израел можеби важи за една од најсредените земји во светот, но сега токму таму се случуваше хаос на фудбалски натпревар.

Во вчерашниот натпревар на стадионот на Хаифа се случи голема скандал за време на финалето во Купот на Израел.

Само што заврши натпреварот во кој Беитар славеше против Макаби Нетанија со 3:0, илјадници фанови на победничкиот тим влетаа на теренот и направија вистински хаос. Веднаш стана јасно дека нема да има можност да се одржи церемонијата на доделувањето на пехарот и медалите.

Претседателот на државата, Исак Херцог веднаш беше евакуиран поради неговата безбедност. Освен тоа подоцна беше објавено дека навивачите ги украле и медалите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Загреб добива ултра модерен стадион 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Гр…