Дома Останати Авто Мото Хамилтон заврши прв и на вториот тренинг пред ГН на Бразил

Хамилтон заврши прв и на вториот тренинг пред ГН на Бразил

0

Вториот тренинг пред трката за ГН на Бразил, исто така мина во знакот на возачот на Мерцедес.

Британецот Луис Хамилтон повторно заврши прв, додека втората позиција му пропадна на неговиот тимски колега Ботас.

Третата позиција беше резервирана за Даниел Рикиардо, а четвртата за возачот на Ферари, Себастијан Фетел.

Макс Фестапен заврши на петтата позиција, Кими Рајконен како шести, а во топ десет се најдоа и Окон, Маса, Хулкенберг и Алонсо.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Авто Мото

Проверете

Шок за преубавата тенисерка – На Марија Шарапова и се заканува затворска казна!

На познатата убава тенисерка Марија Шарапова и се заканува казна затвор и тоа во Индија. Т…