Дома Фудбал Германија Хамбургер се посрамоти, а еден нивни навивач е ХИТ

Хамбургер се посрамоти, а еден нивни навивач е ХИТ

Со изненадувачки пораз на својот стадион Хамбургер на срамен начин ја пропушти шансата да игра плеј-оф за пласман во Бундеслигата.

Со оглед на поразот на Хајнденхајм, на Хамбургер му беше потребен бод дома против Сандхаузен на кого не му требаше ништо. Сепак, гостите славеа со 5:1.

Домашните навивачи останаа во шок, а ги навредуваа своите фудбалери преку социјалните медиуми.

Интересно е што, некои навивачи на Хамбург, вчера играа и против нивниот тим во обложувалниците.

Така се појави билет во кој навивач се обложил на победата на гостите и дека првиот гол ќе го постигна Денис Дикмаер, поранешен играч на ХСВ.

Гостите славеа, но Дикмаер го постигна последниот гол, а не првиот, а билетот не беше добитен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…