Дома Фудбал Лига на шампиони Халанд го „скрши“ Упамекано🎥

Халанд го „скрши“ Упамекано🎥

Манчестер Сити е пред пласман во полуфинале, откако Ерлинг Халанд постигна гол за водство од 0:1 во Минхен.

Норвежанецот промаши пенал во првото полувреме, но потоа се искупи и му донесе предност на Сити.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Виновник за голот повторно беше Упамекано, кој лесно испадна од игра и му остави празен простор на Халанд.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пиоли: Одиме да ја освоиме Лига Европа

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, вели дека неговите играчи и натаму се во трка да го осво…