Дома Останати Авто Мото Ф1 трката во Бахреин без публика

Ф1 трката во Бахреин без публика

Формула 1 трката за Големата награда на Бахреин ќе се вози без присуство на публика порад опасноста од ширење на коронавирусот, соопштија организаторите.

Во консултација со меѓународните партнери и националната здравствена служба, Бахреин донесе одлука да нема гледалчи на годинашното гранпри.

„Земајќи го предвид ширењето на коронавирусот, би било неисправно да биде отворена трката за која илјадници странски патници доаѓаат во блиска интеракција“ ,стои во соопштението.

Трката за Големата награда на Бахреин е закажана на 22 март, една недела по воведната трка во новата сезона за ГН на Австралија. 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Еден од најпознатите светски маратонци уапсен поради кршење на полицискиот час!

Поранешниот светски рекордер и најпознатиот промотор на Скопскиот маратон, Вилсон Кипсанг …