Дома Трансфер зона Фудбалот мирува, трансферите не: Милинковиќ-Савиќ се сели на Островот

Фудбалот мирува, трансферите не: Милинковиќ-Савиќ се сели на Островот

Сергеј Милинковиќ-Савиќ оваа сезона повторно блеска и е еден од најзаслужните за добрите игри на Лацио, па повторно почна да се шпекулира за негов трансфер.

„Тутоспорт“ објави дека неколку тимови се борат за потписот на Србинот, а наводно главната битка ќе ја водат Тотнем и Реал Мадрид.

Наводно Жозе Мурињо спрема голема револуција на тимот ова лето и главна цел ќе биде токму Милинковиќ-Савиќ. Тотенхем е спремен на лето да го продаде Ндомбеле, а како негов заменик да го донесе Србинот.

Од Лацио му порачаа на заинтересираните клубови дека цената на СМС изнесува 120 милиони евра, а интерес за него покажуваат уште ПСЖ, Манчестер Јунајтед, Јувентус…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал не се откажува: За Погба нуди четири играчи?

Реал Мадрид изгледа нема намера да се откаже од намерата да го доведе Пол Погба. Француски…