Дома Луд Спорт Фудбалер почина на терен додека се загреваше🎥

Фудбалер почина на терен додека се загреваше🎥

Нова трагедија го погоди фудбалскиот свет, отако на терен почина 29-годишен фудбалер од Оман, Мукхалед Ал-Ракади.

29-годишниот фудбалер почина од срцев удар и тоа додека се загреваше пред почеткот на мечот на неговиот тим Мускат и Ал Суваика, во домашното првенство.

Лекарите влегоа во терен, веднаш беше пренесен и во болница, но неколку часа подоцна ја загубил битката.

Сите фудбалери и членови на стручниот штаб беа сведоци на трагедијата и плачеа на терен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тен Хаг: Потребни ни се нови играчи, на полувремето сакав да го заменам цел тим

Maнчестер Јунајтед вчера доживеа вистински дебакл на гостувањето кај Брентфорд. Избраницит…