Дома Фудбал Англија Фудбалер на Арсенал го провоцираше Обамејанг после победата во дербито

Фудбалер на Арсенал го провоцираше Обамејанг после победата во дербито


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Арсенал славеше во големото лондонско дерби против Челси со 1-0, а тоа го врати на лидерската позиција во англиската Премиерлига.

Единствениот гол на натпреварот го постигна Габриел од Арсенал, додека Челси играше лошо и не успеа да се закани кон голот на Рамсдејл.

Лош натпревар имаше и Пјер-Емерик Обамејанг, кој беше невидлив на теренот, а по мечот доби провокација од Арсенал.

Габриел ја искористи изјавата на Обамејанг од пред мечот и реши да го испровоцира поранешниот капитен на Арсенал.

„Ништо лично. Лондон е црвен“, напиша Габриел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Артета и Рашфорд најдобри во Премиер лигата во јануари

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Трет пат оваа сезона…