Дома Фудбал Англија Фудбалерот на Евертон кој беше уапсен за педофилија е пуштен со кауција

Фудбалерот на Евертон кој беше уапсен за педофилија е пуштен со кауција

Денес се појавија нови информации за фудбалерот на Евертон кој пред два дена беше уапсен поради сомнение за педофилија.

Евертон не го откри името на 31 годишниот првотимец, но јавноста е убедена дека станува збор за Гифли Сигурдсон.

„Сан“денес сопругата на фудбалерот ја напуштила луксузната куќа и отишла кај нејзините родители, сега не е познато дали тоа е привремено поради скандалот или си заминала засекогаш.

Медиумот пишува и дека фудбалерот е во безбедносна куќа со неговите родители и сестра.

„31-годишниот фудбалер е пуштен на слобода со кауција“, соопштија од полицијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…