Дома Фудбал Репрезентации Бразил сепак ќе игра на Копа Америка

Бразил сепак ќе игра на Копа Америка

Бразилските фудбалери одлучија да играат на претстојната Копа Америка.

Играчите на оваа репрезентација беа против одигрувањето на турнирот поради ситуацијата со Ковид-19 во својата земја, но веројатно ова беше повеќе побуна против претседателот на Фудбалскиот сојуз на Бразил, Рожерио Кабокијо.

Кабокијо сакаше да го отпушти селекторот Тите, а играчите застнааа на страна на селекторот и јасно порачаа дека нема да играат на Копа Америка.

Сепак, работите се променија. Претседателот беше суспендиран поради се*с скандал со вработена во сојузот, а играчите го сменија мислењето.

Одлучија да се појавата на Копа Америка и сигурно дека ќе бидат едни од главните фаворит.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Официјално: Покетино го продолжи договорот со ПСЖ

Aргентинскиот стратег Маурисио Покетино во ПСЖ пристигна во јануари на местото на Томас Ту…