Дома Луд Спорт Фудбалери ќе загинеа при прослава на титула🎥

Фудбалери ќе загинеа при прослава на титула🎥

Фудбалерите на Белграно станаа  шампиони на Втората лига на Аргентина и со тоа изборија промоција во елитата.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Меѓутоа, прославата на големиот успех за малку ќе имаше трагичен крај. Фудбалерите и  стручниот штаб одлучија прославата да биде на отворен двокатен автобус со кој ќе се прошетаат низ улиците на Кордоба.

Во еден момент автобусот дојде до надвозник, па за среќа фудбалерите брзо реагираа и за малку избегнаа трагедија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Роналдо доби понуда тешка 216 милиони

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Кристиано Роналд…