Дома Останати Фото: Ѓоковиќ ја оперирал десната рака!?

Фото: Ѓоковиќ ја оперирал десната рака!?

djokovic

Новак Ѓоковиќ го заврши настапот на Австралија Опен со поразот од Кореецот Хејун Чунг, но во тој меч можеше да се забележи дека Новак има проблеми со повредата на раката.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Поради таквата ситуација во медиумите голема прашина се крена по вчерашната фотографија од српскиот тенисер на која може да се види дека неговата десна рака е бандажирана.

Веднаш започнаа шпекулации и коментари дека тоа е така поради што направил операција, што доколку е точно сигурно го очекува подолга пауза.

Сепак, потврда од Ѓоковиќ нема, па не е ништо потврдено…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ѓорческа до полуфинале во Грција, Калин во Шпанија запрен во четвртфиналето

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Калин Ивановски …