Дома Луд Спорт ФОТО: Секс скандал ја тресе турската теквондо репрезентација

ФОТО: Секс скандал ја тресе турската теквондо репрезентација

0

Претставници на турскиот таеквондо национален тим предизвикаа секс скандал откако организирале оргија, а фотографии од истата објавија на социјалните мрежи.

Имено, петмина членови на репрезентацијата се забавуваше и сексуално општеле со само една девојка, за која тамошните медиуми објавија дека, исто така, е спортист.

Фановите веќе побараа федерацијата да ги казни спортистите за неморално однесување.

Инаку, турската текводно репрезентација е доста успешна, па на последното Европско првенство го освои сребрениот медал.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Ужасни сцени во Австрија: Судијата тешко повреден, мечот прекинат (видео)

Натпреварот од квалификациите за Лига Европа помеѓу Штурм и АЕК Ларнака беше прекинат во в…