Дома Останати ФОТО: На натпреварот Македонија – Турција се случи запросување

ФОТО: На натпреварот Македонија – Турција се случи запросување

Денеска одбојкарските селекции на Македонија и Турција го одиграа квалификацискиот натпревар за пласман на ЕП.

Во натпревар од второто коло Турците беа подобар противник и со 1:3 (16-25, 25-18, 18-25 и 12-25) ја совладаа нашата селекција.

Натпреварот се одигра во Спортскиот центар Борист Трајковски, а ќе остане запаметен по еден интересен момент кога една навивачка на турската репрезентација, инаку наша сограѓанка со турска националност го запроси играчот Волкан Дане.

На транспарентот пишуваше: Волкан многу те сакам, дали ќе се ожениш за мене?

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Oстанува на тронот: Рекордот на Лазаров од 2009 нема да биде срушен и на овој Мундијал

Во завршницата од Мундијалот станува јасно дека рекордот на Кирил Лазаров со 92 гола на Му…