Дома Луд Спорт Фото: Валентино Роси издоминира на карневалот!

Фото: Валентино Роси издоминира на карневалот!

0

Валентино Роси и неговата девојка Франческа Новело ја воодушевија јавноста на неодамнешниот карневал во Италија.

„Докторот“ и неговата девојка одлучија со своите костими да ги имитираат Мауро Икарди и Ванда Нара.

Икарди и Ванда се главна тема на Апенините веќе неколку недели, па Роси се одлучи да го искористи тоа.

Тој и негивата девојка објавија неколку фотографии на социјалните мрежи и ја воодушевија јавноста.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Одличен и на фудбалскиот терен: Ѓоковиќ како Кристиано Роналдо (видео)

Освен што е најдобар во светот на тениските терени, Новак Ѓоковиќ на дело покажа дека одли…