Дома Фудбал Германија Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата за сезоната која штотуку заврши.

Флоријан Вирц го доби ова вредно признание откако доби најмногу гласови во гласањето во кое со 40 отсто од гласовите учествуваат навивачите, а по 30 отсто им припаѓаат на клубовите и стручњаците.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Тој постигна 11 гола и имаше 11 асистенции во историската сезона за Баер Леверкузен, кој ја прекина доминацијата на Баерн Минхен и ја освои шампионската титула,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…