Дома Фудбал Лига на шампиони Флик: Промашивме премногу шанси

Флик: Промашивме премногу шанси

Актуелниот европски шампион Баерн Минхен вчера беше поразен на домашен терен од ПСЖ со 2:3 во првиот натпревар од четвртфиналето.

Баерн создаваше шанси, но многу промашуваа, додека ПСЖ своите максимално ги искористи и така дојде до победата.

После натпревароит зборуваше тренерот на Баерн, Ханси Флик кој е задоволен од начинот на кој играл неговиоит тим.

„Ни дадоа три гола од неколку шанси кои ги имаа, додека ние промашивме премногу. Можевме да имаме подобар резултат, но не бевме ефикасни. Без оглед на се задоволен сум од тоа како игравме“.

„Промашивме многу прилики, но начинот на кој игравме беше импресивен. Не сакам да губам, но ако веќе губам нека биде тоа на ваков начин. Ако го судиме по вечерашниот натпревар можеме да очекуваме позитивен резултат во Париз“, изјави Флик.

Реваншот на „Паркот на принцовите“ се игра во вторник.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…