Дома Луд Спорт Фиго се шегуваше со висината на Роберто Карлос 🎥

Фиго се шегуваше со висината на Роберто Карлос 🎥

Легендите на Реал и Барселона вчера одиграа пријателски натпревар во главниот град на Израел, Тел Авив.

На теренот се појавија многу легендарни фудбалери како Роналдињо, Ривалдо, Фиго и Роберто Карлос.

Карлос беше капитен на Реал во овој меч, а Фиго реши да се пошегува на сметка на неговата висина.

Пред натпреварот момчињата кои излегоа на теренот со играчите бараа фотографија, а Фиго алудираше дека младите момчиња се повисоки од Бразилецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Фудбалерот на Атлетико ја запроси девојката на стадион🎥

Ѕвездата на Атлетико Мадрид, Маркос Љоренте на фантастичен начин ја запроси својата девојк…