Дома Фудбал Останато Фергусон: Убавината на фудбалот е што најмалиот може да дојде до врвот

Фергусон: Убавината на фудбалот е што најмалиот може да дојде до врвот

Суперлигата се уште знае да биде тема во европските медиуми, па така сега свој коментар даде и Сер Алекс Фергусон кој исто така е против оваа идеја.

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед објасни и зошто за него една Суперлига би била погрешен потег.

„Не смееме да заборавиме дека вистинската убавина на фудбалот е што најмалиот може да дојде до врвот на Еверест во европскиот фудбал. Верувам дека ова е најдобриот начин да се објасни зошто Суперлигата е нешто погрешно. Секој тим има право да сонува дека еден ден ќе дојде до невозможни височини“, изјави Фергусон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…