Дома Останати Федерер сигурен во првото коло од Завршниот мастерс во Лондон (Видео)

Федерер сигурен во првото коло од Завршниот мастерс во Лондон (Видео)

0

Швајцарскиот тенисер, Роџер Федерер го совлада денес Американецот, Џек Соко со 6:4 и 7:6 во првото коло од Завршниот мастерс во Лондон.

Федерер до првиот триумф во Групата „Борис Бекер“ стигна по еден час и 34 минути игра.

Швајцарецот во првиот гем на мечот му го одзеде сервисот на Соко и тој еден брејк му беше доволен за освојување на првиот сет.

Федерер во вториот сет имаше неколку шанси за брејк, но не ги искорист, па тој дел од играта беше решен во тај-брејк. Вториот тенисер на светот тај-брејкот го доби со 7:4.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Останати

Проверете

Вардар како „супермаркет“ и Марсениќ пред заминување!?

Продолжуваат шпекулациите за распродажбата во македонскиот и европскиот ракометен шампион …