Дома Фудбал Англија ФА отвори истрага против Алиоски 🎥

ФА отвори истрага против Алиоски 🎥

На мечот меѓу Барнли и Лидс, македонскиот репрезентативец, Езѓан Алиоски имаше интересен дуел со противничкиот играч  Двајт Мекнил.

Мекнил нешто му преговори додека Алиоски лежеше на тревата, а потоа нашиот репрезентативец имаше непримерна реакција.

Мекнил решил да се жали до Фудбалската асоцијација на Англија (ФА), која почна истрага.

Ова наиде на  жестока реакција кај навивачите иако од Лидс соопштија дека не станува збор за никаква навреда на расистичка оснава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…