Дома Фудбал Италија Одличен гест: Рома ги изненади своите најстари фанови (ВИДЕО)

Одличен гест: Рома ги изненади своите најстари фанови (ВИДЕО)

Во едни од најтешките денови низ историјата на Италија екипата на Рома направи навистина хуман гест.

Членовите на клубот подготвија и поделија храна и најосновни потреби за постарите лица. Во пакетот кој го добиваа лицата над 75 години имаше дрес и шал со логото на Рома.

Навистина убав гест во овие тешки денови, посебно за Италијанците. Вчера во Италија беше забележан црн рекорд со дури 969 починати лица како последица од коронавирусот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Да знаат луѓето колку пати сум го видел Руни како пие или Џердард како на шанк игра без маица“…

Познато е дека голем дел од фудбалерите, посебно Англичаните сакаат добро да се опуштат по…