Дома Луд Спорт Фановите  на Рома физички го нападнаа судијата Тејлор🎥

Фановите  на Рома физички го нападнаа судијата Тејлор🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Рома загуби на пенали од Севиља во финалето на Лига Европа, а многумина за поразот го обвинуваат судијата Тејлор.

Најпрво Мурињо после финалето го чекаше судијата и вербално го нападна, но тоа не е се.

„Специјалниот“ само им даде пример на фановите на Рома, кои го чекаа на аеродромот во Будимпешта и физички го нападнаа.

На крајот Ентони Тејлор успеа да се извлече со помош на полициското обезбедување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Вакво нешто во Премиер лигата се нема случено цели 60 години

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Манчестер Јун…