Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Фаворизираната Англија немоќна против Данска🎥

Фаворизираната Англија немоќна против Данска🎥

Англија не ја оправда фаворитската улога и одигра 1:1 против репрезентацијата на Данска.

Хари Кејн го отвори резултатот во 18. минута, но Мортен Хјулманд израмни со прекрасен гол од далечина во 34. минута.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во второто полувреме не само што Англија не доминираше, туку на моменти Данска беше подобра репрезентација на теренот и поблиску до победата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…