Дома Фудбал Италија Уште еден тренерски отказ во Италија за само неколку часа

Уште еден тренерски отказ во Италија за само неколку часа

Италијанскиот клуб Кањари, кој освои само еден бод во првите три кола, му врачи отказ на тренерот Леонардо Семпличи.

Само неколку часа откако Верона му врачи отказ на Ди Франческо се официјализира и втората тренерска смена во Серија А.

Каљари преку официјално соопштение му заблагодари на Семпличи за тоа што минатата сезона избори опастанок со тимот.

Семпличи седна на кормилото на Каљари во февруари оваа година, го спаси тимот од испаѓање, но оваа сезона освои само еден бод во првите три кола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов гол на Алиоски за Ал-Ахли🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски продолжува со добрите партии во дресот на Ал-Ах…