Дома Видео Урнебесно: Реакцијата на Роналдо кога 60.000 му скандираа „Меси, Меси“ 🎥

Урнебесно: Реакцијата на Роналдо кога 60.000 му скандираа „Меси, Меси“ 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Во Саудиска Арабија вчера се одигра дербито помеѓу двата најголеми ривали, Ал Итихад и Ал Наср. Средбата заврши со победа на Ал Итихад од 1:0, а очекува Роналдо беше во центарот на вниамнието.

Португалецот беше бесен по натпреварот откако неговиот тим го загуби натпреварот (ТУКА), а на социјалните мрежи се појави и видео од неговата реакција додека 60.000 навивачи му скандираа „Меси Меси, Меси…“.

Реакцијата на Роналдо доволно покажува што мисли за ваквите провокации…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Oфицијално: Гави е „аматер“ и може бесплатно да замине на лето!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ На официјал…