Дома Видео Урнебесно: Конте овој пат се надмина себе си!

Урнебесно: Конте овој пат се надмина себе си!

Фудбалерите на Челзи остварија голема победа на гостувањето во Стоук со 2:1, а клучниот момент се случи во 87-та минута кога Кејхил погоди за водство на „сините“.

Темпераментниот италијански стратег Антонио Конте на себе својствен начин го прослави погодокот, но овој пат се чини дека се надмина себе си.

Погледнете го славјето на Конте за кое зборува цела Англија!


Cont—— by situacijeliga

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Урнебесно видео: Погледнете како Имобиле го „храни“ својот мал син

Чиро Имобиле пред прекинот на сезоната беше најдобар стрелец во Серија А, сега Италијанецо…