Дома Фудбал Англија Урнебесни шеги: Вернер барал летови, сакал да го „прекине договорот“ со Челси… ?

Урнебесни шеги: Вернер барал летови, сакал да го „прекине договорот“ со Челси… ?

Челси беше поразен од градскиот ривал Арсенал со 1-2 во финалето на ФА-купот кое беше одиграно на „Вембли“ во Лондон.

Двата клуба од Лондон се бореа за трофејот, а на крајот Пјер-Емерик Обамејанг со два гола му го донесе трофејот на Арсенал, додека за „сините“ стрелаше Кристијан Пулишиќ.

На стадионот немаше навивачи, но се појави новиот напаѓач на „сините“, Тимо Вернер, кој пристигна во Лондон за 50 милиони евра.

Германецот беше забележан како во текот на мечот пишува нешто на мобилниот телефон, па фановите се пошегуваа на негова сметка.

Дел од шегите беа дека барал лет назад за Лајпциг, сакал да го „прекине договорот“, му се жалел на агентот, како и многу други…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шалке продолжува да тоне, поразен во последна минута🎥

Славниот германски клуб Шалке 04 продолжува со катастрофалните резултати оваа сезона и е с…