Дома Видео Унион Берлин беше прелесен залак за Баерн Минхен

Унион Берлин беше прелесен залак за Баерн Минхен

Минхенски Баерн во рамките на 26. коло од Бундеслигата славеше во Берлин против екипата на Унион со сигурно 0:2.

Баварците очекувано дојдоа до победата. Унион Берлин беше идеален тим за освојување бодови и на крајот тимот на Ханси Флик дојде до трите бода без поголеми проблеми.

Во 19. минута од натпреварот беше поништен гол на Томас Милер поради офсајд, а Баерн отпорот на домашниот тим го скрши во 40. минута од натпреварот. Невен Суботиќ направи прекршок за пенал, а Роберт Левандовски постигна погодок за 0:1.

Со овој резултат се замина на одмор, а во продолжение гостите продолжија да напаѓаат што побрзо да постигнат погодок и да ја осигураат победата. После многу шанси вториот погодок стигна во 80. минута кога Павард постигна гол за конечни 0:2.

Со оваа победа Баерн се зацврсти на лидерската позиција во Бундеслигата со четири бода предност пред Борусија Дортмунд.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Харгривс: Вернер ќе ја грее клупата во Ливерпул

Раководството на Ливерпул веќе подолго време работи на трансферот на напаѓачот на Лајпциг,…