Дома Луд Спорт Уникатно уживање: Фудбал и риболов во исто време (видео)

Уникатно уживање: Фудбал и риболов во исто време (видео)

0

Тимот на Сасуоло го има најуникатниот стадион во светот.

Причината за тоа е што на „Мапеи“ стадионот можеш да ловиш риба додека ги гледаш натпреварите на Сасуоло во Серија А.

Неколку фанови си ја пробараа својата среќа во ловење риба на натпреварот помеѓу Сасуоло и Киево во Серија А. На видеото се гледа како еден фан улови риба додека мечот е во тек.

Каналот е направен со цел да ја разделува трибината со фановите и стадионот, а потоа е и порибен, за да можат навивачите рекреативно да ловат рива додека гледаат фудбал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Поради немирите во Каталонија, „Ел Класико“ ќе се игра на „Сантиаго Бернабеу“!?

Напнатата политичка ситуација во Каталонија е причина за шпанската фудбалска федерација да…