Дома Видео Ужас: Судија со нож избоде фудбалер! 🎥

Ужас: Судија со нож избоде фудбалер! 🎥

Ужасни сцени ни пристигнуваат од Аргентина каде што на натпревар од аматерските лиги се случил сериозен инцидент во кој судијата на натпреварот со нож избодел фудбалер.

Според информациите на медиумите, 62-годишниот судија Ремиџио Армо со нож избодел фудбалер кој имал 21-година.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Младиот фудбалер веднаш бил пренесен во болница каде што за среќа му бил спасен животот. Сепак, поради превентивност бил задржан под докторски надзор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо не издржа: Вулгарно одговори на скандирањето „Меси, Меси“

Ал Наср на Кристијано Роналдо славеше победа против Ал Шабаб на гости со 3:2. Португалецот…