Дома Останати Авто Мото Ужасни сцени: Експлодира болидот на Грожан ?

Ужасни сцени: Експлодира болидот на Грожан ?

Роман Грожан доживеа страшна несреќа во трката за Големата награда на Бахреин.

Возачот на Хас изгуби контрола над болидот, се удри во заштитната ограда, а потоа болидот експлодираше.

Французинот беше во оган 20 секунди но за среќа нема посериозни повреди и првичните информации велат дека има само мали изгореници на рацете и зглобовите.

Го спаси тоа што остана свесен и со помош на редарите избега од пламенот, а болидот остана уништен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Гвардиола се плаши од ПСЖ, сака веднаш да потпише со Меси

Лионел Меси ова лето беше блиску до преселба во Манчестер Сити, но Барселона бараше да бид…