Дома Луд Спорт Ужасни сцени во Австрија: Судијата тешко повреден, мечот прекинат (видео)

Ужасни сцени во Австрија: Судијата тешко повреден, мечот прекинат (видео)

0

Натпреварот од квалификациите за Лига Европа помеѓу Штурм и АЕК Ларнака беше прекинат во второто полувреме, откако беше повреден линискиот судија.

Навивачите го погодија судијата со шише во глава, а тој остана да лежи крвав на тревата. Главниот судија за момент го прекина мечот, но откако му беше укажана помош на поредениот судија натпреварот продолжи.

Гостите од Кипар победија со 2:0, а стрелец на едниот гол беше Иван Тричковски.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Објавена интимна снимка на Хамилтон и Никол Шерцингер

Никол Шерцингер и Луис Хамилтон се нови жртви на хакерски напад, откако во јавноста се пој…