Дома Фудбал Лига на шампиони УЕФА не знае од која држава доаѓа Папу Гомез

УЕФА не знае од која држава доаѓа Папу Гомез


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Фудбалерите на Севиља утре на свој терен ќе играат против Борусија Дортмунд во првиот натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите.

Многумина веруваат дека ова ќе биде одличен натпревар поради стилот на игра кој го имаат Севиља и Борусија.

Сега, пред утрешниот натпревар УЕФА направи една грешка. Имено, луѓето од УЕФА Папу Гомез кој неодамна пристигна во Севиља од Аталанта го означија како Италијанец.

УЕФА напиша дека Гомез е Италијанец, да играше долги години во Италија, но тој доаѓа од Аргентина и за репрезентацијата на „Гаучосите“ одигра пет натпревари и постигна еден гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ратклиф спрема нова понуда за Манчестер Јунајтед, која нема да ги израдува фановите

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Продажбата на Манчестер Јунајтед е г…