Дома Фудбал УЕФА го казни Ајакс!

УЕФА го казни Ајакс!

УЕФА одлучи да го казни Ајакс со парична казна од 53. илјади евра.

Причината е неспортското однесување на навивачите во натпреварот од ЛЕ против Гетафе.

Тој натпревар беше одигран на 20. февруари во Шпанија, а навивачите на Ајакс со разни предмети фрлаа на теренот и кршеа столчиња на трибините.

Еден од домашните играчи беше погодон со запалка во моментите додека го прославуваше погодокот на својата екипа во победата од 2:0.

Наводно казната е образложена со уште неколку аргументи, па на крајот може да се каже дека клубот добро поминал.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…