Дома Фудбал Останато Удар за Роналдо од Рамос: Меси е најдобриот на сите времиња!

Удар за Роналдо од Рамос: Меси е најдобриот на сите времиња!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Серхио Рамос долго време играше со Кристијано Роналдо во Реал Мадрид, па затоа неговата последна изјава за тоа кој е најдобриот фудбалер на сите времиња има посебна тежина.

Заедно со Роналдо долги години Рамос водеше тешки битки со Меси во дуелите помеѓу Барселона и Реал Мадрид, а сега Шпанецот тврди дека Аргентинецот е најдобриот на сите времиња.

Иако сега се соиграчи во ПСЖ, сепак ваква изјава од Рамос и не се очекуваше.

„Долги години страдав играјќи против Меси, а сега уживам со него во тимот. Тој е најдобриот играч кој некогаш се појавил во фудбалот“, јасно порача Рамос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нов скок на Калин Ивановски на АТП листата!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Најдобриот македонски тенисе…