Дома Фудбал Лига на шампиони Убав момент во Париз: Се сретнаа Меси и Роналдињо 🎥

Убав момент во Париз: Се сретнаа Меси и Роналдињо 🎥

ПСЖ вечерва го игра натпреварот од 3. коло во Лигата на шампионите против Лајпциг.

Клубот од Париз е фаворит, меѓутоа на полувремето резултат е 1:1. Мбапе ги доведе домаќините во водство, но изедначи Андре Силва.

Интересен момент во Париз се случи пред почетокот на мечот. Имено, Бразилецот Роналдињо вечерва е почесен гостин на францускиот клуб, а во таа прилика се сретна со Лионел Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…