Дома Фудбал Германија Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Тухел: Нема да го гледам Леверкузен, туку Арсенал

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, изјави дека нема да го гледа натпреварот на Баер Леверкузен против Вердер в недела, на кој „фармацевтите“ можат да ја освојат титулата во Бундеслигата.

„Нема да го гледам натпреварот со Леверкузен во недела. Ќе го гледам Арсенал, изјави Тухел.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Баерн му гостува на Арсенал во среда во реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Леверкузен ќе ја освои првата лигашка титула доколку го победи Бремен во недела.

Но, тоа може да се случи ден претходно доколку Баерн и Штутгарт ги загубат натпреварите против Келн, односно Ајнтрахт Франкфурт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…