Дома Фудбал Италија Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Турам до Мбапе: Многу добро знаеш зошто не потпишав за ПСЖ

Маркус Турам ова лето беше слободен агент и имаше неколку понуди на маса, а Французинот се реши кариерата да ја продолжи во Интер.

Турам блесна во дресот на Интер, а летово беше на чекор до потпис во ПСЖ. По неговото одбивање, тимот од Париз го ангажираше Коло Муани, а Мбапе сега јавно го праша зошто не дојде во ПСЖ во интервју за Канал+.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Мбапе многу добро знае зошто не потпишав за Пари Сен Жермен. Никогаш не барав загарантирана минутажа, мислам дека тоа воопшто не е возможно. Само така се чувствував, Интер ме сакаше пред две години и секогаш ме гледаа како своја „деветка“, така што беше лесен избор“, изјави Турам.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Барселона спреми нов договор за Араухо

Барселона сака во најскоро време да го продолжи договорот со дефанзивецот, Роналд Араухо, …