Дома Фудбал Германија Трогателната приказна на гамбискиот бегалец кој го постигна првиот гол во Бундеслигата

Трогателната приказна на гамбискиот бегалец кој го постигна првиот гол во Бундеслигата

Во видеото од нецела минута ја имате целата судбинска животна приказна која му го смени животот на Гамбиецот Осман Манех, кој денес настапува во бундеслигашот Вердер Бремен.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…